Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix"
im. Henryka Ruszczyca
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000163353

   

Larix  

   

Dla bibliotek  

   

 

 

 

Uprzejmie informujemy, że w związku z realizacją projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących – Edycja 2015” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka może otrzymać nieodpłatnie od Stowarzyszenia „Larix” (na zasadach użyczenia) urządzenie Czytak Plus do odtwarzania cyfrowych książek mówionych. Koszt urządzenia pokrywany jest w ramach niniejszego projektu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warunkiem otrzymania urządzenia jest::

  1. telefoniczne lub e-mailowe zgłoszenie gotowości uczestniczenia w projekcie,
  2. wypełnienie przesłanego przez Stowarzyszenie formularza zgłoszeniowego i przesłanie podpisanego dokumentu w formie skanu lub pocztą na adres: Stowarzyszenie „Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca, 00-465 Warszawa, ul. 29 Listopada 10
  3. akceptacja i uzupełnienie umowy użyczenia przesłanej przez Stowarzyszenie,
  4. podpisanie umowy użyczenia przesłanej w 2 kopiach wraz z urządzeniem,
  5. podpisanie regulaminu wypożyczania Czytaka Plus przesłanego w 2 kopiach wraz z urządzeniem,
  6. odesłanie podpisanych dokumentów (tj. jednej Umowy Użyczenia, jednego Regulaminu) do siedziby Stowarzyszenia,
  7. przestrzeganie postanowień umowy oraz regulaminu - wypożyczanie urządzenia (wraz z książkami) osobie niewidomej lub słabo widzącej będącej czytelnikiem biblioteki.

biblioteka nie ponosi żadnych kosztów związanych z uczestnictwem w projekcie. Stowarzyszenie użyczy bibliotece urządzenie nieodpłatnie. Biblioteka nie będzie pokrywać również kosztów naprawy Czytaka Plus w okresie 2 lat.

Projekt „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2015” ma na celu ułatwienie osobom niewidomym i słabowidzącym dostępu do książek mówionych, a także zwiększenie dostępności odtwarzaczy książek cyfrowych. Wiemy, że pomimo dużego zaangażowania bibliotek i zakupu odtwarzaczy cyfrowych książek mówionych, nadal istnieje bardzo duża grupa potrzebujących czytelników, których nie stać na zakup urządzenia. To właśnie im chcemy pomóc – we współpracy z Państwem. Razem stworzymy ogólnopolską sieć miejsc przyjaznych niewidomym czytelnikom.

Zapraszamy do współpracy.

W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z p. Agnieszką Kwolek – Tel. 22 559 09 41, 661 274 202 lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontakt możliwy w dni robocze od 9:00 do 15:00.

 

 

 

   

Wspierają nas  

Logo PFRON

Logo MKiDN
Logo NCK
Logo Mazowsze
Logo Muzeum Historii Polski
   

© Copyright by Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca