Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix"
im. Henryka Ruszczyca
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000163353

Larix

Dla bibliotek

W roku 2018 Stowarzyszenie kontynuuje działalność na rzecz udostępniania osobom niewidomym cyfrowych książek mówionych. Dzięki projektowi "Niewidomi czytają słuchając" realizowanemu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie do końca marca 2019 r. udostępni niewidomym czytelnikom aż 325 cyfrowych książek mówionych.

Czytelnicy oraz biblioteki mogą też liczyć na urządzenia do słuchania książek dostępne w bibliotekach publicznych. W tym roku ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekażemy aż 89 zestawów urządzeń w ramach kolejnej odsłony projektu "Wypożyczalnia...".

Już 1 września rusza projekt warsztatów dla bibliotekarzy. Warsztaty odbędą się w Poznaniu oraz Lublinie. Niebawem więcej informacji.

Logo PFRON

Logo MKiDN
Logo NCK
Logo Mazowsze