Podsumowanie projektu

Informacje o książkach nagranych w ramach projektu

W ramach projektu "Zasłuchani w literaturze" realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2022/2023 zostało nagranych łącznie 110 cyfrowych książek mówionych, z których pierwszy pakiet 55 książek został przekazany we wrześniu 2022 roku, a kolejny w marcu 2023 roku. Książki zostały przekazane do ponad 300 bibliotek współpracujących ze Stowarzyszeniem „Larix”. Żadna z publikacji, zaadoptowanych do postaci książki mówionej, nie była do tej pory dostępna dla osób z dysfunkcją wzroku w postaci audiobooka.

Nagrane książki przeczytało 32 aktorów i lektorów, z których wielu od dawna znanych jest już czytelnikom. Wśród przedstawionych tytułów znaleźć można:

Biografie i wspomnienia, literaturę historyczną i reportaż, literaturę dziecięcą i młodzieżową, literaturę popularno-naukową oraz różnego gatunku powieści.

Wszystkie pozycje dostępne są dla osób z dysfunkcją wzroku w bibliotekach, które nawiązały współpracę ze Stowarzyszeniem.

Pełna lista 260 cyfrowych książek mówionych nagranych w ramach projektu znajduje się w pliku poniżej:

lista 110 nagranych książek

Projekt „Zasłuchani w literaturze" został zrealizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

logo PFRON