Ogólnie o projektach

W roku 2019 Stowarzyszenie kontynuuje działalność na rzecz udostępniania osobom z dysfunkcją wzroku oraz osobom z niepełnosprawnościami uniemożliwiającymi zapoznawanie się z drukiem, cyfrowych książek mówionych. Dzięki projektowi "Niewidomi czytają słuchając" realizowanemu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie do końca marca 2020 r. udostępni czytelnikom aż 260 cyfrowych książek mówionych.

Czytelnicy oraz biblioteki mogą też liczyć na urządzenia do słuchania książek dostępne w bibliotekach publicznych. W tym roku ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekażemy 48 odtwarzaczy książki mówionej Czytak w ramach kolejnej odsłony projektu "Wypożyczalnia...".

• Niewidomi czytają słuchając